Değer Zinciri
Değer Zinciri

Anako, sahip olduğu ileri teknoloji izleme programları ile, hammaddenin tesise girişinden ürünlerin bayi depolarına ulaşımına kadar tüm süreçleri sistemsel olarak takip etmektedir. Mal kabul aşamasında kullanılan barkodlama ve sınıflandırma sistemiyle, sıcaklıkları 7/24 otomatik olarak kontrol edilen depolama sistemiyle hammaddenin istenilen standartlarda üretime gönderilmesi sağlanır. Kabuklu yumurtalar, kırımın el değmeden otomatik olarak gerçekleştiği ve her bir yumurtanın sensörlerle takip edildiği kırım makinesinden geçerek sıvı yumurtaya dönüşür. Filtrasyon ve homojenizasyon aşamalarından geçen ürün, sektöründe ülkemizin en yüksek kapasiteli ve en ileri teknolojiye sahip pastörizasyon ünitesine gelir. Tamamı kapalı bir sistemde, el değmeden bilgisayarla ekrandan yönetilen pastörizasyon işleminin ardından ürünler, otomatik dolum makinelerine gönderilir. Dolum ve paketleme ünitesinden çıkan ürünler sevk tarihine kadar özel tasarlanmış soğuk hava depolarında muhafaza edilir.

Kırım ünitesinden sonraki aşamaların tamamı kapalı sistemdir, ürünler hiçbir şekilde havayla temas etmez. Tüm üretim, depolama ve sevkiyat süreçleri 0-4oC' de yürütülür.

Anako tüm faaliyetlerini, yasal ve mevzuat gerekliliklerini yerine getirerek gerçekleştirirken, müşteri memnuniyetini korumak ve artırmak için de sürekli iyileştirme ve geliştirme misyonu ile hareket etmektedir. Ürünlerin müşterilere ve nihai kullanıcılara ulaştırılması süreçlerindeki tüm aşamalarda gıda güvenliği uygulamalarına maksimum özen gösterilmekte, insan ve çevre sağlığı ile ilgili gerekli tedbirler alınmaktadır.